Registreren

Gehakt te warm in de winkelrekken

17 januari 2012, 15:23

Gehakt te warm in de winkelrekken

De helft van de verse voedingswaren in Belgische winkels wordt op een te hoge temperatuur bewaard. Vooral gerookte vis, gehakt en charcuterie liggen dikwijls te warm in de rekken.

Van de meer dan 1.000 voedingswaren en 250 verkooppunten die Test-Aankoop in de loop van 2011 onderzocht heeft, haalden 234 producten of 19 procent een slechte of zeer slechte beoordeling. "Dat betekent echter niet dat het product gevaarlijk is voor de gezondheid", merkt de consumentenorganisatie op.

Het onderzoek van de consumentenorganisatie toont onder meer aan dat nog steeds te veel verse voedingswaren bij een te hoge temperatuur in de winkel worden bewaard. Dat is het geval voor maar liefst 49 procent van de 195 verse voedingswaren. Vooral gehakt (46 procent), fijne vleeswaren (43 procent), gerookte vis (77 procent) en gebak met room (61 procent) liggen te warm. Vaak zijn de koelvakken ook niet voorzien van de verplichte thermometer of werkt die niet naar behoren.

Bacteriën

Ook bij 8 van 38 geteste slagerijen wordt het gehakt vlees aan onaanvaardbare temperaturen bewaard, zo blijkt. Bij tien slagerijen vond de organisatie ook te veel bacteriën aan voor vlees dat rauw geconsumeerd wordt. Er werden evenwel geen ziekteverwekkende kiemen aangetroffen.

Niet alle producten scoren slecht. Test-Aankoop is zo heel tevreden met de kwaliteit van de geteste Spaanse rode wijnen en Belgische melkchocolade. Ook de versheid van het vet bij de frituren scoort goed. Daar worden echter wel nog te veel verzadigde vetzuren gebruikt.

Om de voedselkwaliteit toch te garanderen, vraagt Test-Aankoop om resultaten van kwaliteitscontroles publiek te maken. Als voorbeeld haalt de organisatie Denemarken aan. Daar is een 'Smiley-systeem' verplicht voor alle verkooppunten van voeding of drank. De resultaten van inspecties zijn namelijk gekoppeld aan een vrolijke of triestige smiley en zijn zichtbaar op de website en aan de ingang van de winkel.

Beeld: Photo News






 


Reacties

1 reactie

Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.


inloggen / registreren

TIP!

Meest gelezen

Test op terrasje of u teveel gedronken heeft

Test op terrasje of u teveel gedronken heeft

Het is weer terrasjestijd en dat betekent traditiegetrouw ook de intrede van...



Stormloop op barbecuevlees dit weekend

Stormloop op barbecuevlees dit weekend

Het wordt een bijzonder zomers weekend. En dat zullen de slagers en supermarkten...



VTM-koks voor VRT-programma '1000 zonnen'

VTM-koks voor VRT-programma '1000 zonnen'

De zomer is weer daar en dat betekent traditiegetrouw ook de terugkeer van het...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be