Registreren

Runderhaas met gesmolten gorgonzola, gekonfijte tomaten, basilicummousseline en een saus van barolo

10 januari 2011, 14:11

Runderhaas met gesmolten gorgonzola, gekonfijte tomaten, basilicummousseline en een saus van barolo

Ingrediënten :

4 runderhaastournedos van 150 à 200 g, 150 g gorgonzola, gemarbreerd met mascarpone (gorgonzola verzacht met 1/3 mascarpone wordt zo in de handel aangeboden), 8 plakjes gekonfijte tomaat, boter, 2 sjalotten, 3 teentjes look, tijm, laurier, 1 eetl honing, 1/2 dl balsamicoazijn, 4 dl barolowijn, 3 dl kalfsfond, klontje boerenboter, 2 eigelen, scheutje witte wijn, basilicumazijn, 70 g boerenboter, 1 eetl zure room, zout, cayennepeper basilicumblaadjes.

Bereiding :

1 Verhit de boter in de pan en bak hierin de runderhaas. Beleg het vlees met plakjes gekonfi jte tomaat en gorgonzola. Laat korsten onder de grill.

2 Bereid de saus van Barolo. Stoof de sjalotten en de look aan in olijfolie. Voeg tijm en laurier toe. Voeg de honing bij de sjalotjes en blus met de balsamicoazijn. Laat de azijn volledig verdampen en blus met de Barolowijn. Laat tot 1/3 inkoken en voeg de kalfsfond toe. Breng aan de kook en laat inkoken tot de gewenste dikte. Zeef de saus en werk af met de boter.

3 Bereid de basilicummousseline. Klop de eigelen met het scheutje witte wijn en het basilicumazijn op een zacht vuurtje op tot een schuimige sabayon. Laat de boter smelten. Klaar de boter en meng onder de sabayon. Voeg de zure room toe. Breng op smaak met zout en cayennepeper. Snipper de basilicumblaadjes fi jn en meng onder de mousseline. Houd de saus warm tot je ze gebruikt.

4 Bordschikking. Schik het rundvlees op het bord. Werk af met de beide sauzen. Serveer volgens voorkeur met diverse groenten, gestoomd en/of in tempurabeslag gefrituurd.

www.ambiance.be






 


Reacties

geen reacties

Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.


inloggen / registreren

TIP!

Meest gelezen

Test op terrasje of u teveel gedronken heeft

Test op terrasje of u teveel gedronken heeft

Het is weer terrasjestijd en dat betekent traditiegetrouw ook de intrede van...



Stormloop op barbecuevlees dit weekend

Stormloop op barbecuevlees dit weekend

Het wordt een bijzonder zomers weekend. En dat zullen de slagers en supermarkten...



VTM-koks voor VRT-programma '1000 zonnen'

VTM-koks voor VRT-programma '1000 zonnen'

De zomer is weer daar en dat betekent traditiegetrouw ook de terugkeer van het...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be