
Zondag 2 oktober 2011 is het weer zo ver. Dan openen honderden bedrijven over heel Vlaanderen hun deuren. En dat je je op die dag niet hoeft te vervelen, willen we graag nog eens in de kijker zetten. Wij verzamelden 10 innovatieve bedrijven. Van een mobiele surfinstallatie tot een exclusieve roestvrijstaalfabriek. Voor ieder wat wils op Open Bedrijvendag.
Ontdek de innovatieve bedrijven in jouw buurt op http://openbedrijvendag.zita.be.
toont de weg van genetisch onderzoek naar een diagnostische test voor ziektes en legt uit hoe de microbiologen hun kennis inzetten om een nieuwe test te ontwikkelen voor de detectie van bacteriële infecties.
installeert een roterend testlabo waarin de wind- en waterdichtheid en de akoestische en thermische isolatie van producten in reële weersomstandigheden kunnen getest en opgemeten worden. Onder andere de gevel van het Ferrari Team park in Abu Dhabi werd in Duffel getest.
ontwierp een luchtdrukmeter op basis van technieken en materialen uit de luchtvaart in plaats van met kwik, wat nochtans vier eeuwen lang werd gebruikt en nu door Europa verboden wordt. Het resultaat is een luchtdrukmeter die zo accuraat en betrouwbaar is, dat hij kan ingezet worden in ziekenhuizen en laboratoria overal ter wereld.
stimuleert en ondersteunt bedrijven en organisaties bij onderzoek en ontwikkeling binnen de ICT in opdracht van de Vlaamse overheid. De organisatie brengt daarvoor leveranciers, gebruikers en technologie samen om tot de gepaste oplossing te komen.
stelt zijn nieuwe site voor met een vloeistofdichte betonvloer tegen het insijpelen van vervuilde stoffen, met overdekte opslag van aluminium, zink, lood en koper en met een buffer van bijna 100.000 liter regenwater dat overal op het terrein kan ingezet worden. Zo is het bedrijf de steeds strenger wordende milieuwetgeving telkens een stapje voor.
ontwikkelde Curv, een met vezels versterkte kunststof die gebruikt wordt voor de productie van koffers. Het materiaal is zeer licht, zeer sterk, uiterst schokbestendig en verdraagt erg lage temperaturen. Perfecte eigenschappen voor een reiskoffer in de laadruimte van een vliegtuig. Uit dit ecologisch verantwoorde materiaal ontstond de best verkopende kofferlijn van Samsonite ooit: de Cosmolite-valies.
heeft als enige brillenglazenproducent in België een inslijpautomaat Mono Sphera, waarmee glazen veel sneller op vorm van de montuur kunnen geslepen worden. Bovendien kan een ganse waaier van complexe vormen met grote nauwkeurigheid geslepen worden, wat bij traditionele slijpmachines niet lukt.
installeert op één dag de mobiele Wavesurfer op elk evenement, binnen of buiten. Dit is een modulaire installatie die een high-tech-watergolf produceert waardoor surfers niet meer afhankelijk zijn van de weersomstandigheden. De Wavesurfer werkt op zonne-energie en het water wordt door UV-licht gefilterd.
lanceert het Kot van de Toekomst uit overtuiging dat studeren gemakkelijker en beter loopt in een boeiende leer- en leefomgeving. Rekeninghoudend met jongerentrends werken zij samen met leerlingen, studenten hoger onderwijs, docenten en bedrijven toe naar een totaalconcept tegen Interieur 2012.


Reacties
geen reacties
Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.
inloggen / registreren