Registreren

Duizend mensen op solidariteitsactie Opel Antwerpen

13 maart 2010, 14:44

Duizend mensen op solidariteitsactie Opel Antwerpen

In Antwerpen hebben zo'n duizend mensen een solidariteitsactie met de werknemers van Opel Antwerpen gehouden. Dat is minder dan de organisatoren hadden gehoopt. Zij wilden een mensenketting maken met 2.600 personen, evenveel werknemers als in de Antwerpse Opel-fabriek.

De actiegroep 'De zomer van Opel' heeft de ketting georganiseerd. Volgens initiatiefnemer Erik De Bruyn willen mensen zo hun steun betuigen. "Het is een symbolische actie om aan te tonen dat de jobs die bij Opel op de tocht staan de jobs zijn van ons allemaal en van de toekomstige generaties", aldus De Bruyn.

Tegelijk wil de actiegroep oproepen om de industrie in ons land in eigen handen te houden. "We moeten vermijden dat dit land desindustrialiseert, we willen onze fabrieken hier houden en we willen daar ook samen mee over beslissen", verklaart De Bruyn.

Europees vakbondsfront

De socialistische bond bij Opel Antwerpen heeft intussen ontkend dat het Europees vakbondsfront onder druk staat. Vrijdag raakte bekend dat zowel Spanje als Groot-Brittannië overheidsgeld beloven in ruil voor het openhouden van fabrieken.

ABVV-topman Rudi Kennes relativeert die berichten. Volgens hem heeft de Britse regering geld beloofd, maar staan de Engelse vakbonden niet achter die operatie.

"Spanje is een nog veel eenvoudiger verhaal. De regering doet daar niets en voor de rest is een voorakkoord ondertekend met de vakbonden, waar klaar en duidelijk in staat dat de arbeiders geen bijdrage leveren aan de besparingen, tenzij er een oplossing is op Europees vlak. En met name een oplossing voor de fabriek in Antwerpen", besluit Kennes.






 


Reacties

6 reacties

Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.


inloggen / registreren

TIP!

Meest gelezen

BP voorziet Antwerps filiaal van 26 miljard euro kapitaal

BP voorziet Antwerps filiaal van 26 miljard euro kapitaal

De Britse oliereus BP heeft een reorganisatie van zijn financieringsfilialen in België...



Hamburg steekt Antwerpen voorbij als tweede grootste containerhaven

Hamburg steekt Antwerpen voorbij als tweede grootste containerhaven

De haven van Hamburg is in 2011 opnieuw de tweede grootste containerhaven van Europa,...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be