• Home
  • Nieuws
  • Games
  • Afspraakje
  • TV-gids
  • Weerbericht
  • Puzzels
  • Job
    • Job
    • Nieuws
    • Vacatures
22 Januari, 2021

  • Home
  • Nieuws
    • Nieuwste berichten

      comments
      Lifestyle

      Beginnen met het roken van een...

      Lees verder

      • 22/01/2021
      • 0
      • 19
      comments
      Nieuws

      Herbesmettingen door coronavar...

      Lees verder

      • 22/01/2021
      • 0
      • 18
      comments
      Nieuws

      Niet op reis, wel terug naar d...

      Lees verder

      • 22/01/2021
      • 0
      • 21
      comments
      Nieuws

      Herman Goossens slaat alarm ov...

      Lees verder

      • 22/01/2021
      • 0
      • 14
    • Nieuwste video’s

      Video

      Nederlander weigert mondmasker te dragen in winkel...

      Dat in Nederland niet iedereen akkoord gaat met de... Lees verder

      • 22/01/2021
      • comments
      Video

      Dame verrast vriendin op verjaardag. Maar plots? P...

      Altijd leuk als iemand op je verjaardag even de mo... Lees verder

      • 21/01/2021
      • comments
      Video

      Alerte automobilist kan botsing met slippende wage...

      Zo, dat was even ‘op het randje’…... Lees verder

      • 20/01/2021
      • comments
      Video

      Vrouw ontdekt op GENIALE manier dat haar partner o...

      Haar TikTok-filmpje is in geen tijd viraal gegaan.... Lees verder

      • 19/01/2021
      • comments
  • Games
    • Games

      Zin in een spelletje? Wel wij hebben voor jou een heleboel klassiekers die je kan spelen.

      Maar niet enkel klassiekers. Ook enkele nieuwe spelletjes vind je op de Zita site. Have fun!

    • Populairste Games

      • Bubbles
      • Snake
      • 2048
      • Mahjong Connect
      • Pacman
      • Shanghai Mahjongg
      • Abyss
      • Candy Tetris
      • Tetris 2D
      • Brik
      • Zoo Keeper
      • Tetrollapse
      • Square
    • Alle Games

      • Alle Games
      • Games
    • Nieuwe Games (mobiel)

      • Battleship War
      • Bubble Shooter
      • Connect 4 (4 op een rij)
      • Duck Shooter
      • Four Colors (UNO)
      • Frogtastic
      • Galactic War
      • Master Chess
      • Minesweeper
      • Neon Pong
      • Sweety Memory
  • Afspraakje
  • TV-gids
    • TV-gids

      Op zoek naar wat er op televisie is vandaag of morgen? Hiernaast vind je een volledig overzicht.

      Ook per zender kan je jouw favoriete programma’s zoeken.

    • TV-gids Vandaag

      • TV-gids vandaag
      • TV-gids VTM vandaag
    • TV-gids Morgen

      • TV-gids morgen
  • Weerbericht
  • Puzzels
  • Job
    • Nieuws
    • Vacatures
HomeNieuwsLifestyleDeze webshop verzamelt alle Vlaamse circulaire pro...

Deze webshop verzamelt alle Vlaamse circulaire producten op één plaats

  • 17/10/2020
  • comments
  • Posted in Lifestyle
  • 0

Sinds corona shoppen wij Vlamingen nog liever dan vroeger lokaal, duurzaam en online. En dat wordt voortaan nog makkelijker. Want het nieuwe webplatform Loopedgoods.be verzamelt vanaf nu circulaire producten van eigen bodem in één handig shoppingoverzicht.

Een lamp van gipsafval uit de bouwindustrie, een kinderstoeltje van gerecycleerd plastic speelgoed of bier gemaakt van oud brood… Alle producten op LoopedGoods.be hebben één ding gemeen: ze gebruiken afval als grondstof. LoopedGoods.be is een digitale marktplaats voor circulaire producten gemaakt door starters, designers en kleine organisaties uit eigen land. Het platform maakt de producten beter zichtbaar, zodat ze sneller hun weg vinden naar de markt. Als bewuste consument profiteer je mee, want je krijgt talloze duurzame producten handig en overzichtelijk op één plek aangeboden.

Creatieve Vlaamse makers

LoopedGoods.be zet niet alleen de producten in een online uitstalraam, maar vertelt ook het verhaal achter de makers. Zo ontdek je er de ideeën achter Studio AMA, dat mode maakt uit matrassencovers en badstof. Je leert KSTMIZED kennen, dat hetzelfde doet met overschotten van designerstoffen. Je ontdekt de vazen en schalen uit papierafval van This is Waste en het bier gebrouwen op basis van oud brood van De Wilde Brouwers.

Initiatiefnemer Jona Mukabalisa stelt met Mic Mac Minuscule hippe, tweedehands geboortelijsten samen en wordt daarbij ondersteund door Belgiës grootste accelerator Start it @KBC. Zij sloeg heel bewust de handen in elkaar met enkele partners voor het eerste circulaire digitale platform in Vlaanderen: “Met LoopedGoods.be willen we een podium geven aan de talloze gepassioneerde Vlaamse ondernemers die werk maken van de circulaire economie.”

Duurzame ideeën

De circulaire marktplaats LoopedGoods.be is het resultaat van het (onderzoeks)project Waste_full, gesubsidieerd door Vlaanderen Circulair. Onder deze naam richtten vier Vlaamse partners een denktank op rond circulaire maak-economie in Vlaanderen. De initiatiefnemers zijn Mic Mac Minuscule (hippe, tweedehands geboortelijsten), circulair designer Kabinet O, maatwerkplaats Kunnig en Netwerk Bewust Verbruiken.

Jona Mukabalisa: “De coronacrisis heeft nog eens duidelijk in de verf gezet dat lineair produceren en consumeren niet meer van deze tijd is. Een circulaire economie zonder afval is de toekomst. Vele creatieve jonge starters gaan hier al actief mee aan de slag, maar kunnen zich vaak moeilijk manifesteren in een markt die gedomineerd wordt door grote, vaak buitenlandse spelers zoals bol.com en Coolblue. De harde cijfers tonen dat 50% van de startende webshops in België jammer genoeg faalt. Met LoopedGoods.be willen we de meest waardevolle ideeën betere kansen en méér slagkracht geven.”

Achterstand inhalen

De webshop LoopedGoods.be zelf kwam tot stand na een ontmoeting tussen twee gedreven ondernemerskoppels: Jona Mukabalisa en Gert Linthout van Mic Mac Minuscule, en Lisanne Addink-Dölle en Remco Addink van o.a. Coffee Based en drijvende krachten achter het Nederlandse LoopedGoods-platform. Dit platform bundelt bij onze noorderburen (waar er net zoals in Frankrijk en Duitsland al langer circulaire verkoopplatformen bestaan) al een vijftal jaar de krachten van zo’n tachtig circulaire makers van Nederlandse bodem.

Vandaag doet Vlaanderen een inhaalmanoeuvre met een Belgische versie, LoopedGoods.be. Door niet helemaal van nul te beginnen, maar de handen in elkaar te slaan met de Nederlandse buren, kan LoopedGoods ook in Vlaanderen van meet af aan voldoende schaal en slagkracht bieden. Naast zo’n 500 producten van Nederlandse makelij staan intussen de creaties van een tiental Vlaamse circulaire makers online. En is er interesse van nóg een dertigtal duurzame ondernemers. Met de LoopedGoods webshop hopen de projectpartners een groeiend bewustzijn te creëren rond de waarde van grondstoffen. Door te tonen welke mooie producten er gemaakt kunnen worden uit restmateriaal, helpen ze de drempel naar circulair verbruik of gebruik te verlagen.

Lees ook: Antwerps zonnebrillenmerk lanceert crowdfundingcampagne voor circulaire brillen

Het bericht Deze webshop verzamelt alle Vlaamse circulaire producten op één plaats verscheen eerst op Metro.


Verwante Berichten

comments
Lifestyle

Beginnen met het roken van een e-sigaret – wat kun je verwachten?

Lees verder

comments
Lifestyle

Zo kan je zien of je gesprekspartner de waarheid vertelt

Lees verder

comments
Lifestyle

Mediteren met jonge kinderen: zo doe je dat!

Lees verder

Tags

  • duurzaam
  • LoopedGoods.be
  • vrije tijd

BETRAPT: Deze dame wil even tonen hoe lenig ze is,...

  • 17/10/2020
  • comments

Wilde taferelen: vrouw gaat wel heel ver om bruids...

  • 17/10/2020
  • comments

Deel dit

Verwante Berichten

comments
Lifestyle

Beginnen met het roken van een e-sigaret – wat kun je verwachten?

Lees verder

comments
Lifestyle

Zo kan je zien of je gesprekspartner de waarheid vertelt

Lees verder

comments
Lifestyle

Mediteren met jonge kinderen: zo doe je dat!

Lees verder

comments
Lifestyle

Deze 5 zaken maak je beter NIET al te vaak schoon

Lees verder

Reacties

Mis dit zeker niet

comments
Lifestyle

Beginnen met het roken van een e-sigaret – wat kun je verwachten?

Lees verder

Meest gelezen

Presentatrice van ochtendshow krijgt kritiek wegen...

  • 20/01/2021
  • comments

Kijkers afgeleid door pikante outfit van presentat...

  • 18/01/2021
  • comments

Véronique De Kock poseert in ondergoed, Wendy Van ...

  • 18/01/2021
  • comments

Eline De Munck zwaar geschrokken: “De haatreacties...

  • 18/01/2021
  • comments

Nieuwsbrief

Speel Puzzels

PUZZEL & WIN

  • Win een Apple iPad Air A14 Bionic-chip!

    Sudoku

  • Win een Moulinex Cookeo snelkookpan!

    Binairo

  • Win een Philips Ambilight Smart TV!

    Kruiswoordraadsel

  • Win een Dyson V8 draadloze stofzuiger

    Zweeds Raadsel

Algemeen

Gebruiksvoorwaarden
Privacy
Surf Policy
Overeenkomst voor gegevensgebruik
Privacyvoorkeuren beheren

Over Zita

Adverteren
Uitschrijven op push berichten
Contacteer ons

Copyright © 2020