Registreren

Nederlandse klimaatwetenschapper voorspelt reeks warme najaren

14 januari 2012, 13:45

Nederlandse klimaatwetenschapper voorspelt reeks warme najaren

In november heette het nog dat er een ultrakoude winter zat aan te komen, maar voorlopig is het predicaat 'warmste' van toepassing. En al wordt het de komende weken toch nog een beetje winter, de kans dat we nog een winter uit de oude doos meemaken, is volgens de Nederlandse klimaatwetenschapper Rolf Schuttenhelm onbestaande.

Schuttenhelm deed uitgebreid onderzoek naar de evolutie van de winter in Europa. "Tot 2015 hoeven we geen ijskoude winters te verwachten", zo stelt Schuttenhelm. "Er is simpelweg te veel zon in de komende jaren, maar er komt ook een golfstroom op gang die warm water zal aanvoeren naar West-Europa en daarbovenop komt de trend van de klimaatopwarming."

Volgens weerman Ruben Weytjens is het met de meerjarenvoorspelling van Schuttenhelm als met de voorspelling voor volgende week. "Op de weerkaarten is zoiets nooit honderd procent zeker", zegt Weytjens. "De wetenschap is nog steeds verdeeld over de invloed van de zonnecyclus op ons klimaat. Daarnaast zijn er wetenschappers die voorspellen dat onze winters net kouder zullen worden, omdat de koude op de polen zich door de opwarming makkelijke verspreid."

Die denkpiste werd in november ook bewandeld door de voorspellers van een horrorwinter. Maar tot nog zaten ze goed fout. We beleven tot nog toe de warmste winter sinds het begin van de metingen.

Al wordt het vanaf dit weekend iets kouder. We krijgen 's nachts zelfs de eerste nachtvorst van de winter. Woensdag en donderdag volgt een iets zachter intermezzo, maar aan het einde van volgende week volgt mogelijk een echte prik van koning Winter, met stevige vrieskou en sneeuw.

Gunter Willekens

Foto AFP






 


Reacties

2 reacties

Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.


inloggen / registreren

TIP!

Meest gelezen

Recordaantal jongeren kampt met faalangst of stress

Recordaantal jongeren kampt met faalangst of stress

Een recordaantal van 1.865 studenten belanden op de sofa van een psycholoog. Liefst een...



Buizerds vallen joggers aan om jongen te beschermen

Buizerds vallen joggers aan om jongen te beschermen

De gemeente Gruitrode gaat waarschuwingsborden zetten omdat een jogger daar dinsdag...



Video Mapping verhoogt interactie met publiek

Video Mapping verhoogt interactie met publiek

Video Mapping zou wel eens dé festivaltrend van 2012 kunnen worden. Door middel van...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be