Registreren

UZA opent in 2014 uniek moeder-en-kind-centrum

06 oktober 2011, 09:37

UZA opent in 2014 uniek moeder-en-kind-centrum

In het Universitair Ziekenhuis Antwerpen opent in 2014 een splinternieuw moeder-en-kindcentrum. Bedoeling is om er kinderen medisch te verzorgen van in de moederschoot tot en met hun adolescentie.

Dokter José Ramet, diensthoofd pediatrie, legde gisteren officieel de eerste steen voor de nieuwe, vijf verdiepingen tellende ziekenhuisvleugel. Volgens gedelegeerd bestuurder Johnny Van der Straeten is UZA het eerste en enige ziekenhuis in België dat specialisten gynaecologie, pediatrie en intensieve zorg zo dicht bij elkaar brengt.

Maar het moeder-en-kind-centrum is in meerdere opzichten een buitenbeentje. “Dit wordt een gebouw waar kinderen zich op hun gemak voelen”, zegt dr. Ramet. “De tijd van de kille, onherbergzame ziekenhuislokalen is voorbij. Het centrum wordt aangekleed met warme tinten en materialen. Er komt zelfs een speeltuin op het dak.”

Verder kunnen ouders in alle kamers blijven slapen. In de pediatrie bestaat dat al langer. Maar vanaf 2014 wordt dat ook mogelijk op de neonatale afdeling bij extreme prematuurtjes.

“We zorgen voor aparte kamers zonder storende geluiden van monitors en met beperkte lichtschommelingen”, legt dr. Ramet uit. “Vanuit een centraal punt zullen de verpleegkundigen wel alle noodzakelijke alarmen en geluiden kunnen horen.”

“Deze combinatie tussen privacy en medische bewaking maakt het niet alleen aangenaam voor de ouders, maar ook voor de prematuurtjes zelf. Onderzoek heeft immers uitgewezen dat zij gunstiger evolueren als de sfeer sereen is. Gedaan dus met te vroeggeborenen onder neonlampen te leggen in een zaal met veel lawaai.”

Chatten

Op de afdeling pediatrie komt er in de kamers een terminal naast het bed. “Daardoor kunnen kinderen op het internet én kunnen ze chatten met vrienden en familie. Wie langdurig ziek is, zal via deze weg ook de lessen op school kunnen volgen.”

Volgens dokter Ramet bestaat er in het UZA een grote behoefte aan een dergelijk moeder-en-kind-centrum waar alle expertise in alle disciplines, die nu verspreid zit over het ziekenhuis, wordt samengebracht.

“Het aantal patiëntjes is de voorbije jaren gestegen, onder meer door obesitas en diabetes. We krijgen ook meer doorverwijzingen vanuit de provincie en zelfs Nederland. En de aandoeningen worden steeds zwaarder.”

SABINE DEMAN






 


Reacties

geen reacties

Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.


inloggen / registreren

TIP!

Meest gelezen

Buizerds vallen joggers aan om jongen te beschermen

Buizerds vallen joggers aan om jongen te beschermen

De gemeente Gruitrode gaat waarschuwingsborden zetten omdat een jogger daar dinsdag...



Video Mapping verhoogt interactie met publiek

Video Mapping verhoogt interactie met publiek

Video Mapping zou wel eens dé festivaltrend van 2012 kunnen worden. Door middel van...



Vlaamse zwemwateren scoren hoog in Europees rapport

Vlaamse zwemwateren scoren hoog in Europees rapport

We kunnen met een gerust gemoed gaan zwemmen. Het Europese rapport over de toestand van...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be