Registreren

Vonden EHEC-besmettingen in Duits restaurant plaats?

04 juni 2011, 08:39

Vonden EHEC-besmettingen in Duits restaurant plaats?

17 mensen zouden de EHEC-bacterie opgelopen hebben in een restaurant in Lübeck, in het noorden van Duitsland. Het is nog niet zeker of groenten wel degelijk aan de oorzaak van de besmetting liggen.

De meeste personen die besmet zijn met de bacterie hebben contact gehad met het noorden van Duitsland. Volgens onderzoekers in het land vonden de besmettingen plaats in een restaurant in Lübeck. Via de toeleveranciers hopen ze dichter bij de bron van de EHEC-bacterie te komen.

Er is inmiddels discussie ontstaan over groenten. De slachtoffers hebben opvallend vaak tomaat, komkommer en sla gegeten, maar een Italiaans lab vindt geen bewijs dat groenten besmet zijn.

In 12 landen zijn al EHEC-besmettingen waargenomen. In ons land is er nog geen geval bekend. Er werden ook controles op de Belgische groenten uitgevoerd, maar die zijn niet besmet met de bacterie.

Beeld: Photonews






 


Reacties

6 reacties

Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.


inloggen / registreren

TIP!

Meest gelezen

Limburger sterft tijdens vlucht naar Brussel

Limburger sterft tijdens vlucht naar Brussel

Op vlucht JAF 208 van Jetairfly tussen Mexico en Brussel is gisterochtend een 60-jarige...



Na 33 jaar einde aan verdwijningszaak Amerikaans jongetje

Na 33 jaar einde aan verdwijningszaak Amerikaans jongetje

De man die opgepakt was in verband met de verdwijning van de zesjarige Etan Patz in...



Man beschiet zoon op school en pleegt zelfmoord

Man beschiet zoon op school en pleegt zelfmoord

In het noorden van Oostenrijk, vijftig kilometer ten westen van Wenen, is een man...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be