Registreren

Gevangenen doen een 'Great Escape' in Irak

07 januari 2012, 19:22

Gevangenen doen een 'Great Escape' in Irak

Uit een gevangenis in het noorden van Irak zijn zaterdag elf gedetineerden ontsnapt via een tunnel van 80 meter die ze onder het gebouw hadden uitgegraven. Vier van de ontsnapte gedetineerden hadden de doodstraf gekregen, zo maakte de gevangenisdirectie bekend.

De gevangenis is Dohouk, 410 km ten noorden van Bagdad, werd in 2008 geopend en huisvest circa 600 gedetineerden. Via een uitgegraven tunnel van 80 meter lengte onder het gebouw, konden zaterdagmorgen elf gedetineerden de benen nemen.

De gevangenisdirectie zegt voor een raadsel te staan. "Ze lieten geen enkel spoor na van de manier waarop de tunnel werd gegraven. We zijn stom verbaasd", aldus directeur Sagvan Jamil.

Vier van de ontsnapte gevangenen waren tot de doodstraf veroordeeld. Drie van hun metgezellen hadden levenslang gekregen, de anderen zaten straffen van 5 tot 15 jaar uit, in alle gevallen voor moord en drugshandel.






 


Reacties

2 reacties

Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.


inloggen / registreren

TIP!

Meest gelezen

Stuntman duikt 700 meter zonder parachute

Stuntman duikt 700 meter zonder parachute

Bungeejumpen of het beklimmen van gebouwen is maar te min voor u? Dan hebben we...



Australische met 22 miljard rijkste vrouw ter wereld

Australische met 22 miljard rijkste vrouw ter wereld

Haar kinderen haten haar omdat ze het familiekapitaal helemaal alleen wil beheren. Maar...



Oekraïense parlementariërs gaan alweer met elkaar op de vuist (video)

Oekraïense parlementariërs gaan alweer met elkaar op de vuist (video)

Dat het er in het Oekraïens parlement soms hevig aan toe gaat, is al enkele keren...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be