Registreren

Open Vld: "Seksueel misbruik mag pas na dertig jaar verjaren"

10 september 2010, 13:13

Open Vld: "Seksueel misbruik mag pas na dertig jaar verjaren"

Open-Vld wil zo snel mogelijk de verjaringstermijnen voor seksueel misbruik op 30 jaar brengen. Nu is die termijn tien jaar en hij start op het moment dat het slachtoffer meerderjarig wordt. Binnen die tien jaar moet het slachtoffer klacht indienen. Als dat niet is gebeurd na tien jaar, zijn de feiten verjaard. Als dat wel is gebeurd, heeft het gerecht momenteel nog eens 10 jaar extra de tijd om de zaak voor de strafrechter te brengen.

Sabien-Lahaye Battheu diende al eerder een voorstel in om de termijn van 10 op 30 jaar te brengen, maar de Kamer stemde het nog niet. Ze wil het nu zo snel mogelijk opnieuw op de parlementaire agenda plaatsen.

"N-VA steunt volmondig ons wetsvoorstel en ook sp.a en Groen! willen de verjaringstermijnen herzien”, zo zegt Lahaye-Battheu. “Ik begrijp de “terughoudende houding” van CD&V niet. De partij heeft het over 'instantwetgeving', maar vergeet dat ik mijn wetsvoorstel al begin vorig jaar indiende, lang voor de pedofilieschandalen binnen de Kerk.”

Tijdens hoorzittingen over het voorstel van Lahaye-Battheu sprak Child Focus zich namens de slachtoffers uit tégen een verlenging van de huidige verjaringstermijnen. Justitieminister De Clerck overweegt wel om hem van tien op vijftien jaar te brengen.

Lahaye-Battheu vindt haar voorstel nu dringend omdat het eindrapport van de commissie- Adriaenssens aantoont dat “slachtoffers pas na een lang verwerkingsproces de moed vinden om naar het gerecht te stappen. De huidige ‘korte’ verjaringstermijnen druisen in tegen het rechtvaardigheidsgevoel van de slachtoffers en maatschappij.”

JDW






 


Reacties

21 reacties

Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.


inloggen / registreren

TIP!

Meest gelezen

Gladde wegen: aantal incidenten blijft beperkt

Gladde wegen: aantal incidenten blijft beperkt

Het aantal ongevallen door het gladde weer valt mee, al zijn er plaatselijk wel enkele...



Computervirus legt ministerie Financiën lam

Computervirus legt ministerie Financiën lam

Een hardnekkig virus legt al twee dagen het computersysteem van het ministerie van...



Neerslag dreigt wegen zondag spekglad te maken

Neerslag dreigt wegen zondag spekglad te maken

Het is zaterdagnamiddag droog en overwegend zonnig. Er staat een zwakke tot matige...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be