Registreren

Vandenbroucke: "Milquet heeft niets gedaan voor werk"

05 juni 2010, 12:13

Vandenbroucke: "Milquet heeft niets gedaan voor werk"

Frank Vandenbroucke (sp.a) heeft uitgehaald naar cdH-voorzitster Joëlle Milquet. Hij vindt dat ze als minister van Werk amper iets gepresteerd heeft.

"Voor zaken als gezondheidszorg, pensioenen of werk heb je een strategie nodig. Op het vlak van werk is dat de jongste jaren zeker niet gelukt. Ik heb zelfs geen begin van strategie kunnen ontwaren. Het zou goed zijn geweest moest je bepaalde maatregelen uit je beleidsnota even hardnekkig hebben verdedigd als je communautaire standpunten. Dan waren we misschien ergens geraakt", zegt de sp.a'er tijdens een dubbelinterview in De Standaard en Le Soir.

Brussel

Vandenbroucke, die de Senaatslijst op 13 juni duwt, wijst er bovendien op dat de sociale situatie in Brussel, de thuisbasis van Milquet, dramatisch is. Het aantal leefloners en de werkloosheid zijn de jongste tien jaar met 60 procent gestegen, maar Vandenbroucke vindt dat het Brussels gewest te weinig met het probleem bezig is.

"In plaats vanuit Brussel een veldtocht aan te kondigen voor Vlaams grondgebied zou je beter een veldtocht binnen Brussel beginnen. Het probleem is niet geld, maar een gebrek aan focus en daadkracht. Er is geen responsabilisering. De solidariteit tegenover Brussel veronderstelt dat daar ook verantwoordelijkheid is", besluit Vandenbroucke.

Oppositiepraat

Milquet noemt de uitspraken slechts oppositiepraat en spreekt over karikaturen. Volgens haar heeft haar beleid wel degelijk gewerkt en zijn Brussel, de werkloosheid en de jongeren haar eerste prioriteit.

"Het is makkelijk mij te diaboliseren. Ik ben een vrouw van het compromis en als er een zaak is die ik wil, dan is het de sociaaleconomische dossiers doen vooruitgaan", klinkt het.

De cdH-voorzitster vindt bovendien dat zij in de communautaire onderhandelingen enkel het Franstalige standpunt verdedigt, maar dat ze daar steeds als enige op afgerekend wordt. Volgens haar is het niet meer dan normaal dat de Franstaligen tegeneisen formuleren wanneer Vlamingen bepaalde dingen vragen.






 


Reacties

16 reacties

Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.


inloggen / registreren

TIP!

Meest gelezen

"Moord op Diana (4) was niet gepland"


De advocaat van Juliana S.D., de vrouw die haar dochtertje Diana (4) wurgde, trekt in...



Israëlische minister weigert hand Onkelinx te schudden

Israëlische minister weigert hand Onkelinx te schudden

PS-vicepremier en minister van Volksgezondheid Laurette Onkelinx (PS) heeft op een...



Een derde gevangenen illegaal in België

Een derde gevangenen illegaal in België

Een derde van de gevangenen is illegaal in België. Dat deelde staatssecretaris voor...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be