Registreren

Wie betaalt voor acties van bomspotters?

18 maart 2010, 09:21

Wie betaalt voor acties van bomspotters?

Op 3 april worden alweer zo'n 1000 bomspotter - vredesactivisten die over de omheining willen klauteren - aangekondigd op de militaire basis van Kleine Brogel. Bij dit soort acties zijn allerlei plaatselijke toiletwagens, bureelcontainers, lokalen, nadar,... nodig voor eventuele aanhoudingen. In het verleden waren er nogal eens meningsverschillen over wie de inzet van dit materieel moest betalen. Raf Terwingen (CD&V) vroeg hierover opheldering aan minister van Binnenlandse Zaken Annemie Turtelboom (Open Vld).

Volgens de minister moet de lokale politie betalen voor de middelen die zij inzetten. Als andere lokale zones of de federale politie te hulp komen, draaien zij op voor de kosten van hun middelen. Ook de eventuele inzet van derden moet vergoed worden door de politie die de hulp vraagt.

Het leger moet betalen voor wat er binnen de omheining van de basis gebeurt. Wat het leger buiten zijn terrein doet, wordt gefactureerd.

JDW






 


Reacties

17 reacties

Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.


inloggen / registreren

TIP!

Meest gelezen

Steeds meer huisdieren gedumpt vanwege crisis

Steeds meer huisdieren gedumpt vanwege crisis

Net als tijdens de crisis van 2008 worden asielen weer overspoeld door honden. Als...



Antwerpse agenten dollen in filmpje (video)

Antwerpse agenten dollen in filmpje (video)

Er is een grappig filmpje op de sociale netwerksite Facebook verschenen van de...



Torfs: "Vrouwen met hoofddoek moeten niet solliciteren"

Wouter Torfs, CEO van Schoenen Torfs, wil niet dat zijn werknemers religieuze symbolen...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be