Registreren

Waterdicht alibi voor schoonvader in 'kasteelmoord'

03 februari 2012, 10:40

Waterdicht alibi voor schoonvader in 'kasteelmoord'

Wie heeft de succesvolle zakenman Stijn Saelens in zijn kasteel in Wingene vermoord? De vraag beantwoorden lijkt een werk van lange adem te worden. De onderzoeksrechter heeft gisteren wel twee vraagtekens kunnen schrappen. Voorlopig zijn André G., een gereputeerde huisarts en schoonvader van Stijn, en de schoonbroer Peter vrijgelaten.

De schoonvader van Stijn, die met zijn dochter een in de buurt bekende dokterspraktijk heeft, kwam in beeld omdat hij een wapen in huis had. “Maar het gaat om een oud wapen dat hij al 20 jaar niet meer heeft gebruikt”, zegt zijn raadsman Jef Vermassen (foto onder). “Het wapen is ook van een heel ander type dan de kogelhuls die in het kasteel is gevonden.”

Perfect alibi

De schoonvader had bovendien een perfect alibi. “Maandag heeft hij aan één stuk doorgewerkt, patiënten gezien tijdens een consultatie of aan huis”, zegt Vermassen. “De onderzoeksrechter heeft alles onderzocht en gezien dat zijn verklaring waterdicht is.”

Waterdicht alibi voor schoonvader in 'kasteelmoord'

Familievete

De familievete dan. “Het klopt dat mijn cliënt en zijn schoonzoon ruzie hadden”, bevestigt Vermassen. “Daar was een grondige reden voor. Zijn schoonzoon wilde met het hele gezin naar Australië verhuizen. Stijn wilde daar een nieuw leven uitbouwen."

"Vrijdag al zou hij samen met zijn echtgenote vertrekken. Niet voor altijd, wel voor een vakantie. De kinderen zouden bij de schoonvader blijven. Dat had mijn cliënt nog uit de brand kunnen slepen. Want de kinderen zouden in eerste instantie ook mee gaan", aldus Vermassen.

Incest?

Dat het sinds een halfjaar niet meer boterde tussen dokter André en zijn schoonzoon had alles te maken met drastische verhuisplannen naar Australië en om er bij een sekte toe te treden. Maar er kwam gisteren nog een andere reden aan het licht. Er zou een klacht zijn wegens incest, zo zeggen bronnen dicht bij het onderzoek.

Waterdicht alibi voor schoonvader in 'kasteelmoord'

Zo zou Stijn Saelens zijn jongste dochter seksueel hebben misbruikt, een feit dat door de rest van de familie is toegedekt. Als de verhuizing zou zijn doorgegaan, dan zou de schoonvader geen enkele controle meer hebben gehad over zijn schoonfamilie.

Na een week van gerechtelijk onderzoek, lijkt het mysterie van de kasteelmoord er alleen maar groter op te worden. De sporen beginnen steeds meer te wijzen in de richting van een afrekening. Wilde Stijn Saelens een handeltje opzetten in Australië? Had hij schulden, ondanks zijn fortuin? De vragen blijven onbeantwoord.

WB
Foto's Belga






 


Reacties

6 reacties

Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.


inloggen / registreren

TIP!

Meest gelezen

"Moord op Diana (4) was niet gepland"


De advocaat van Juliana S.D., de vrouw die haar dochtertje Diana (4) wurgde, trekt in...



Israëlische minister weigert hand Onkelinx te schudden

Israëlische minister weigert hand Onkelinx te schudden

PS-vicepremier en minister van Volksgezondheid Laurette Onkelinx (PS) heeft op een...



Een derde gevangenen illegaal in België

Een derde gevangenen illegaal in België

Een derde van de gevangenen is illegaal in België. Dat deelde staatssecretaris voor...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be