Registreren

Stakers krijgen 30 euro van vakbond

30 januari 2012, 18:45

Stakers krijgen 30 euro van vakbond

Vakbondsleden die deelnamen aan de staking, krijgen daarvoor een compensatie van 30 euro van de vakbond. Dat is vernomen bij de christelijke en socialistische bond.

Een staking schorst tijdelijk de arbeidsovereenkomst en dus moet de werkgever de stakende werknemer op dat moment niet meer betalen. Als de vakbond de staking erkent, zoals maandag het geval was, ontvangt de staker een compensatie van 30 euro per dag uit de vakbondskas. De stakende werknemer behoudt wel zijn sociale rechten, wat betekent dat de stakingsdag wordt meegeteld in de berekening van het pensioen.

De werkgever is niet verplicht om niet-stakers die niet op het werk geraken, te betalen. Zij moeten hun voorzorgen nemen van zodra de staking wordt aangekondigd. Als ze verhinderd zouden worden hun werkplaats te bereiken, kunnen werknemers zich richten tot de RVA om een schadevergoeding te vragen. Dat lukt echter zelden, weet professor emeritus sociaal recht Roger Blanpain.

Foto: PH






 


Reacties

14 reacties

Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.


inloggen / registreren

TIP!

Meest gelezen

"Moord op Diana (4) was niet gepland"


De advocaat van Juliana S.D., de vrouw die haar dochtertje Diana (4) wurgde, trekt in...



Israëlische minister weigert hand Onkelinx te schudden

Israëlische minister weigert hand Onkelinx te schudden

PS-vicepremier en minister van Volksgezondheid Laurette Onkelinx (PS) heeft op een...



Een derde gevangenen illegaal in België

Een derde gevangenen illegaal in België

Een derde van de gevangenen is illegaal in België. Dat deelde staatssecretaris voor...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be