Registreren

Grote baas gevangenissen mag politie opvorderen bij stakingen

24 november 2011, 11:54

Grote baas gevangenissen mag politie opvorderen bij stakingen

Alleen de directeur-generaal van het gevangeniswezen kan de politie opvorderen om stakende cipiers te vervangen in de gevangenissen. Een gewone gevangenisdirecteur kan dat niet. Dat besloot de Raad van State in een arrest dat vanmorgen werd bekend gemaakt door Justitie.

Het arrest is heel belangrijk omdat steeds meer politiezones vinden dat het niet hun taak is om de orde in de gevangenis te handhaven als de cipiers staken. De politiezone Arches, waarin de gevangenis van Andenne (foto) ligt, had het probleem voorgelegd aan de Raad van State. Die zegt nu dat de politie màg opgevorderd worden, maar alleen maar door de grote baas van het gevangeniswezen zelf.

Dit arrest doet de discussie over een minimumdienst voor cipiers bij stakingen weer oplaaien. De helft van de Europese landen heeft zo'n minimumdienst en in de andere helft mag men gewoon niet staken. De Belgische situatie is volkomen uitzonderlijk.

JDW







Tags: politie, cipiers, arrest, state, gevangeniswezen, minimumdienst, staken, alleen, gevangenis, gevangenissen, opvorderen, stakingen, baas


 


Reacties

geen reacties

Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.


inloggen / registreren

TIP!

Meest gelezen

"Moord op Diana (4) was niet gepland"


De advocaat van Juliana S.D., de vrouw die haar dochtertje Diana (4) wurgde, trekt in...



Israëlische minister weigert hand Onkelinx te schudden

Israëlische minister weigert hand Onkelinx te schudden

PS-vicepremier en minister van Volksgezondheid Laurette Onkelinx (PS) heeft op een...



Een derde gevangenen illegaal in België

Een derde gevangenen illegaal in België

Een derde van de gevangenen is illegaal in België. Dat deelde staatssecretaris voor...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be