Registreren

Elektromobiel Twike steeds populairder

19 maart 2010, 06:00

Elektromobiel Twike steeds populairder

In tijden van crisis en torenhoge brandstofprijzen gaan mensen op zoek naar goedkopere vervoersmiddelen. Een van deze alternatieven is de Twike, een elektromobiel die steeds meer aanhangers wint.

De energie die een Twike nodig heeft om 100 km te rijden, kost omgerekend slechts 1 euro.

De Twike is een lichtgewicht elektromobiel voor twee personen, ontwikkeld door twee studenten uit Zürich. Er zijn twee uitvoeringen verkrijgbaar. Bij het model Twike Active hebben bestuurders de mogelijkheid om zelf mee te trappen. Op deze manier kan de chauffeur de 5 kilowatt zware motor ondersteunen en energie besparen. De spierkracht wordt direct omgezet in bewegingsenergie, waardoor maximumsnelheden van 85 km per uur bereikt kunnen worden. Afhankelijk van de rijstijl kan een Twike afstanden tot 200 km afleggen.

Joystick

De accu kan simpelweg via het stopcontact opgeladen worden en is binnen 1 à 3,5 uur weer klaar. De mobiel wordt gestuurd door middel van een joystick. Sturen, gas geven en remmen wordt allemaal met één hand gedaan.

In België rijden er momenteel tien Twikes rond, in Nederland achttien. Om met het voertuig te rijden, is een rijbewijs B vereist.

AnWi






 


Reacties

geen reacties

Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.


inloggen / registreren

TIP!

Meest gelezen

Tesla Model X onthuld

Tesla Model X onthuld

Tesla, bouwer van elektrische sportwagens, heeft een nieuw model onthuld: een SUV...



Nieuw record voor benzineprijs

Nieuw record voor benzineprijs

De maximumprijs van benzine 95 stijgt zaterdag naar 1,687 euro per liter, een stijging...



Chevrolet Cruze nu ook als break

Chevrolet Cruze nu ook als break

Chevrolet heeft na de sedan en de hatchback een nieuwe versie van de Cruze klaar: de...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be