Registreren

Geboren in zomer leidt tot meer winterdepressies bij tieners

12 februari 2012, 12:36

Geboren in zomer leidt tot meer winterdepressies bij tieners

Italiaanse wetenschappers hebben misschien wel de verklaring gevonden waarom jouw tiener soms nogal eens humeurig is. Kinderen die in de zomer zijn geboren, lopen namelijk meer risico op een winterdipje omdat zij veel daglicht binnenkrijgen tijdens hun eerste levensdagen. Hierdoor kunnen ze moeilijker omgaan met korte en donkere winterdagen.

Uit eerder onderzoek bleek al dat winterbaby's meer kans lopen op allergieën en schizofrenie. Langs de andere kant zouden zomerbaby's enerzijds groter en sterker zijn maar anderzijds wel meer te kampen hebben met spijsverteringsproblemen.

Om het effect van het geboorteseizoen op het humeur van tieners te onderzoeken, moesten 1.523 jongeren tussen de 10 en 17 jaar proefkonijn spelen. Al snel ontdekten de wetenschappers dat kinderen die geboren zijn in de lente of zomer meer last hebben van humeurschommelingen dan kinderen geboren in de wintermaanden.

"Blijkbaar heeft de mate waarin je de eerste dagen van je leven blootgesteld wordt aan natuurlijk licht, een invloed op je zenuwstelsel. Hoe meer uren daglicht je als baby krijgt, hoe groter de kans op een winterdepressie", besluiten de wetenschappers.

Elke winter hebben vele mensen te kampen met winterdepressies of seizoensafhankelijke depressie (SAD). Aan de hand van deze gegevens zou men volgens de onderzoekers preventief tegen depressie bij tieners kunnen optreden.






 


Reacties

geen reacties

Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.


inloggen / registreren

TIP!

Meest gelezen

Harde werkers hebben meer seks

Harde werkers hebben meer seks

Hardwerkende Belgen hebben vaker seks. En hoe hoger de functie, hoe spannender het...



Rijkste vrouw ter wereld bezit 22,5 miljard euro

Rijkste vrouw ter wereld bezit 22,5 miljard euro

Er is een nieuwe rijkste vrouw ter wereld. Nadat Christy Walton van de Amerikaanse...



Baby laten huilen maakt hem dagen ongelukkig

Baby laten huilen maakt hem dagen ongelukkig

Baby's die tijdens een huilbui niet worden getroost door hun ouders, hebben daar nog...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be