Oorlog tussen Coca-Cola en Pepsi laait weer op
27 juli 2010, 08:46In de klassieker uit 1995 wisselen een Cola-vrachtwagenbestuurder en zijn Pepsi-collega in een baanrestaurant hun blikjes Coke Zero en Pepsi Max uit. Maar de Cola-man weigert het Pepsiblikje terug te geven waarna ze vechtend door het raam vliegen. Anno 2010 komt er een smartphone aan te pas. De Cola-man geniet duidelijk van de hem aangeboden Pepsi Max maar ondertussen maakt de Pepsi-man met zijn smartphone daar beelden van. "Wat ben je aan 't doen?" vraagt de Cola-man. "YouTube", antwoordt de andere. Het duurt even voor de Cola-man het doorheeft, maar dan vliegen ze ook door het raam.
In de VS moet Pepsi opboksen tegen het nog altijd grotere Coca-Cola. Pepsi is in de vaak grappige commercials - het tweede clipje hieronder is een klassieker - steevast de uitdager. Maar wellicht blijft dit een exclusief Amerikaans fenomeen omdat dergelijke productvergelijkingen in de Europese reclamecultuur niet gangbaar zijn. Coca-Cola antwoordt door in te zetten op milieuvriendelijke verpakkingen en op gezonde frisdrank met toegevoegde toegevoegde omega-3 vetzuren en zuiveldrankjes met koolzuur en kokosnootwater.
Pepsi en Coca-Cola hebben al aardig wat cola-oorlogen uitgevochten. Het nieuwste clipje voor Pepsi Max heropent de vijandelijkheden. De reclame is een remake van een bekend clipje uit 1995.
Uitdager
Kokosnootwater









Reacties
1 reactie
Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.
inloggen / registreren