Registreren

Banken lenen massaal bij ECB, maar consumenten en bedrijven krijgen geen geld

03 februari 2012, 08:51

Europese banken hebben de voorwaarden om geld te lenen aan bedrijven en consumenten opnieuw fel verstrengd. Dat blijkt uit cijfers van de Europese Centrale Bank. Ook het aantal hypotheken en bedrijfsinvesteringen kent een scherpe daling. Volgens de voorzitter van de ECB, de Italiaan Mario Dragi, had de instelling eerder dit jaar een nieuwe kredietcrisis kunnen vermijden door 489 miljard euro aan de banken beschikbaar te stellen tegen minimale rente.

De kredieten zijn niet gedaald tot op eenzelfde niveau als ten tijde van het Lehman Brothersdébâcle en Duitsland, de grootste economie van de eurozone, lijkt zelfs volledig aan de kredietopdroging te ontsnappen. De index van banken die zeggen strengere voorwaarden voor leningen op te leggen aan hun klanten bereikte in januari opnieuw 35%, tegenover 16% in oktober van vorig jaar (zie grafiek Financial Times). De ECB verwacht dat dit percentage ook de volgende drie maanden verder zal blijven stijgen.

Volgens analisten zullen de gevolgen van de ECB-lening pas binnen drie à vier maanden zichtbaar worden, omdat dit de tijd is die nodig is om het geld naar bedrijven en consumenten te doen doordruppelen. Verder zouden een nieuwe renteverlaging - de huidige ECB-rente staat op 1% - door de banken worden verwelkomd, zegtt Erik Nielsen, global chief economist bij de Italiaanse bank UniCredit, in de Financial Times.

(Gebaseerd op: Express.be)







Tags: banken, bedrijven, geld, consumenten, verder, rente, times, financial, lenen, voorwaarden


 


TIP!

Meest gelezen

Hoe mensen motiveren om hun mening te veranderen?

Iemand overtuigen is erg moeilijk. Mensen zijn van nature uit weinig geneigd om hun...



Vallen vrouwen makkelijker voor nachtuilen of ochtendlijke mannen?

De beste voorspeller voor succes bij het andere geslacht is voor mannen...



Belgische energieheffing laagste van Europa

Belgische energieheffing laagste van Europa

Ondanks de hoge fiscale druk in ons land, is de belasting op energie in Belgiƫ het...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be