Registreren

Regering raakt het niet eens over raad van bestuur Dexia

18 januari 2012, 07:36

Regering raakt het niet eens over raad van bestuur Dexia

De federale regering Rupo raakt het niet eens over de benoeming van de bestuurders van Dexia Bank België. Het selectiebureau Egon Zehnder stelde een shortlist met kandidaten op, maar het dossier zit muurvast in de Wetstraat, schrijven verschillende kranten.

Niet alle partijen zijn tevreden zijn met de samenstelling van de lijst, is in regeringskringen te horen. Volgens verschillende bronnen wil de PS de shortlist in samenspraak met de voorzitter van Dexia Bank, Alfred Bouckaert, wijzigen. Iemand die aanvankelijk op de lijst met 25 namen stond, maar er is afgevallen, wil de PS alsnog inbrengen.

Andere partijen verzetten zich daar tegen. Ook zij zijn niet gelukkig dat bepaalde van "hun" mensen zijn afgevallen. "Als één partij zegt dat ze iemand eruit wil om er een eigen mannetje in te zetten, heeft dat een domino-effect. Dan zullen ook de andere partijen dat eisen", luidt het in regeringskringen.

Het dossier is dus sterk gepolitiseerd. De regering-Leterme had nochtans beslist om na de nationalisering van Dexia Bank het bestuur niet langer samen te stellen uit politici - wat tot oktober het geval was - maar met professionals uit de bankwereld. In de lijst met negen namen is volgens De Tijd al in de mate van het mogelijke rekening gehouden met politieke evenwichten en de man-vrouwverhoudingen.

Binnen de regering stelt men zich ook vragen bij de rol van Eric Kirsch (CD&V), de kabinetschef van Vanackere. Kirsch, die de procedure leidt voor de benoeming bij Dexia Bank België, is ook kandidaat om sp.a'er Luc Vanden Bossche te vervangen als voorzitter van de raad van bestuur van Brussels Airport.






 


Reacties

1 reactie

Om reacties te lezen of schrijven, moet je ingelogd zijn.


inloggen / registreren

TIP!

Meest gelezen

Hoe mensen motiveren om hun mening te veranderen?

Iemand overtuigen is erg moeilijk. Mensen zijn van nature uit weinig geneigd om hun...



Het Beloofde Land? Waarom 's werelds jonge werklozen naar Brazilië trekken...

Terwijl de economieën van de VS en West-Europa in het slop zitten, blijven de...



China wordt wereldwijd grootste koper van goud

China heeft tijdens het eerste kwartaal van dit jaar 255,2 ton goud gekocht. Dat...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be