Registreren

Frans informaticabedrijf wil komaf maken met email-pollutie

19 december 2011, 07:14

Het Franse informaticabedrijf Atos Origin wil ten laatste over twee jaar email-vrij zijn. Dat heeft Thierry Breton, voorzitter en chief executive van Atos Origin, gezegd. Het bedrijf zegt de mogelijke oplossingen op dit ogenblik te evalueren, maar geeft aan dat het uiteindelijk resultaat wellicht zal bestaan uit een mix van colloboratieve sociale media-instrumenten zoals de Atos Wiki en het eigen online chatsysteem, die de medewerkers toelaten om onderling te communiceren, content aan te dragen of te veranderen, bestanden te delen en videoconferenties te houden.

"Er worden volgens Thierry Breton massaal gegevens geproduceerd, die een pollutie van de werkomgeving betekenen en ook het persoonlijke leven treffen," merkt de Amerikaanse krant The Los Angeles Times op. "Hij zegt dat Atos Origin acties wenst te ondernemen om die trend om te keren, net zoals organisaties maatregelen nemen om de milieuvervuiling van de industriële revolutie in te perken." Sinds het begin van de campagne zes maand geleden zou Atos Origin de hoeveelheid interne email al met 20 procent hebben teruggeschroefd.

Clifford Nass, directeur van het Communication Between Humans and Interactive Media Lab aan de Stanford University, voert echter aan te twijfelen of Atos een goede oplossing voor het probleem heeft gevonden. "Het lijdt geen twijfel dat het individu door een onverwerkbare massa informatie wordt overspoeld," geeft hij toe. "Een intensiever gebruik van chat is echter geen geschikt alternatief. Er is eerder al aangetoond dat chat meer een probleem dan een hulp betekent."

Chat werkt volgens Nass storender dan email. "Iemand die wenst te chatten, wil dat op datzelfde ogenblik kunnen doen," voert hij aan. "Bovendien is chat minder waardevol dan email. Gebruikers van chat zijn immers geneigd om alles spontaan in te tikken wat in hun gedachten opkomt." Een centraal document voor het uploaden van content kan volgens Nass wel zinvol zijn, maar alleen op voorwaarde dat iedereen zich eraan houdt om de geplaatste content frequent te raadplegen. (MH)

(Gebaseerd op: Express.be)







Tags: atos, chat, email, origin, content, nass, pollutie, ogenblik, thierry, probleem, media, wenst, breton, informaticabedrijf


 


TIP!

Meest gelezen

Hoe mensen motiveren om hun mening te veranderen?

Iemand overtuigen is erg moeilijk. Mensen zijn van nature uit weinig geneigd om hun...



Vallen vrouwen makkelijker voor nachtuilen of ochtendlijke mannen?

De beste voorspeller voor succes bij het andere geslacht is voor mannen...



Het Beloofde Land? Waarom 's werelds jonge werklozen naar Braziliƫ trekken...

Terwijl de economieën van de VS en West-Europa in het slop zitten, blijven de...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be