Registreren

Kwart wereldwijde landbouwareaal is zwaar gedegradeerd

30 november 2011, 09:35

Eén kwart van de totale landoppervlakte van de wereld is het slachtoffer geworden van een zware degradatie. Indien men er wil in slagen om voldoende voedsel te creëren om de wereldbevolking eten te geven, moet die trend dringend worden omgekeerd. Dat is de conclusie van een rapport van de Food and Agriculture Organization (FAO) van de Verenigde Naties. Om voldoende voeding te voorzien voor de wereldbevolking, zal de landbouw volgens het rapport tegen het midden van de eeuw de productie met 70 procent moeten opdrijven.

"Er zal volgens het rapport 1 miljard ton extra granen en rijst moeten worden geproduceerd, terwijl de vleesproductie met 200 miljoen ton zal moeten worden opgedreven," stipt het persbureau Associated Press aan. "Het probleem is echter dat het grootste gedeelte van de beschikbare landbouwgrond al wordt bewerkt, terwijl de productiviteit door erosie en waterverspilling vaak al aan het afnemen is. De enige oplossing is volgens de voedselorganisatie het opdrijven van de landbouwproductie op het bestaande areaal."

Jacques Diouf, directeur-generaal van de Food and Agriculture Organization, stelt dat het toenemend gebruik van landbouwgrond voor biobrandstoffen, gekoppeld aan de klimaatverandering en slechte landbouwpraktijken, ertoe dreigt te leiden dat belangrijke productiesystemen niet in staat zullen zijn om tegen het midden van de eeuw aan de behoefte van de wereldbevolking, die dan uit 9 miljard mensen zou bestaan, te voldoen. Dat zou volgens Diouf leiden tot onaanvaardbare consequenties op het gebied van armoede en hongersnood.

Er wordt op gewezen dat een revolutie in de landbouw ervoor gezorgd heeft dat de voedselproductiviteit de voorbije vijftig jaar met 150 procent is gestegen, terwijl het landbouwareaal tegelijkertijd slechts met 12 procent is toegenomen. De voorbije jaren is echter een gevoelige vertraging opgetreden. In het rapport wordt opgemerkt dat 25 procent van het landbouwareaal ten prooi is gevallen aan een zware degradatie, terwijl bij 8 procent sprake zou zijn van een matige degradatie. Daarentegen zou 36 procent van de grond stabiel zijn. Slechts 10 procent zou nog een vooruitgang kennen.

De meest bedreigde gebieden zijn West-Europa, de Himalaya en Andes, het Ethiopische plateau, zuidelijk Afrika en het zuidoosten en oosten van Azië. (MH)

(Gebaseerd op: Express.be)







Tags: rapport, wereldbevolking, degradatie, landbouwareaal, eeuw, landbouw, zware, midden, voldoende, agriculture, landbouwgrond, miljard, opdrijven, diouf, kwart, food, organization


 


TIP!

Meest gelezen

Hoe mensen motiveren om hun mening te veranderen?

Iemand overtuigen is erg moeilijk. Mensen zijn van nature uit weinig geneigd om hun...



China wordt wereldwijd grootste koper van goud

China heeft tijdens het eerste kwartaal van dit jaar 255,2 ton goud gekocht. Dat...



Het Beloofde Land? Waarom 's werelds jonge werklozen naar Braziliƫ trekken...

Terwijl de economieën van de VS en West-Europa in het slop zitten, blijven de...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be