Registreren

Moskou wil territorium meer dan verdubbelen

13 juli 2011, 09:49

De Russische president Dmitry Medvedev wil de oppervlakte van de hoofdstad Moskou meer dan verdubbelen. Ten westen van de huidige stadsgrenzen zou daarbij een internationaal financieel district worden ingeplant. Het project zou ook een oplossing moeten bieden voor het zware verkeersinfarct van Moskou. De Russische president had aan burgemeester Sergei Sobyanin en Boris Gromov, gouverneur van de regio Moskou, de opdracht gegeven om een concreet plan uit te werken.

"Volgens het plan van burgemeester Sobyanin zou de oppervlakte van Moskou van 107.000 hectaren uitgebreid worden tot 251.000 hectaren," meldt de krant The Moscow Times. "De uitbreiding zou vooral gebeuren in het westen, zuidwesten en zuiden van de stad. Sobyanin wees er wel op dat de plannen slechts een voorlopig karakter hebben. Financiële details over het voorziende project zijn op dit ogenblik evenmin beschikbaar." Op dit ogenblik wonen in Moskou 11,5 miljoen mensen. Dat betekent elfduizend inwoners per vierkante kilometer, tegenover minder dan vierduizend in Berlijn.

Medvedev wil ook dat de diensten van de federale overheid vanuit het stadscentrum naar de nieuwe gebieden zouden worden overgeheveld. Het staat volgens Sobyanin nog niet vast waar die diensten zouden worden ingeplant. In de plannen is ook voorzien dat er vanuit Moskou een metroverbinding zou worden aangelegd naar het nieuwe technologiecentrum Skolkovo. Ook andere metrolijnen zouden worden uitgebreid. President Medvedev en eerste minister Vladimir Poetin willen Moskou tegen het einde van het decennium doen uitgroeien tot één van de grote financiële centra van de wereld.

De voorbije vijftig jaar is de oppervlakte van Moskou met 20 procent gegroeid. Tijdens diezelfde periode is de bevolking van de Russische hoofdstad echter verdubbeld. (MH)

(Gebaseerd op: Express.be)







Tags: moskou, sobyanin, medvedev, president, oppervlakte, ogenblik, hoofdstad, ingeplant, diensten, project, westen, plan, verdubbelen, burgemeester, hectaren, plannen, uitgebreid, financile


 


TIP!

Meest gelezen

O'Cool in slechte papieren

O'Cool in slechte papieren

O'Cool zit in slechte papieren. De diepvriesvoedingsketen heeft bescherming tegen zijn...



Colruyt krijgt Franse monsterboete van 392.000 eurol

Colruyt krijgt Franse monsterboete van 392.000 eurol

De Franse mededingingsautoriteit heeft warenhuisketen Colruyt een boete gegeven van...



Electrabel sluit centrale: 150 mensen verliezen job

Electrabel sluit centrale: 150 mensen verliezen job

De directie van Electrabel heeft woensdag de intentie meegedeeld om de centrale in het...






Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een samenvatting van de laatste nieuwsberichten.



1001 Gratis Spelletjes


Zita TV-gids

Vanavond op TV

Sunjets.be